لوگوی عالیان سبز
0
0
  • سبد خالی می باشد !

مجله عالیان

مقالات ما رو دنبال کنید و به روز باشید

نگاه طب سنتی به کاهش وزن و افزایش وزن

نگاه طب سنتی به کاهش وزن و افزایش وزن

دمنوش های لاغری هم، دمنوش هایی هستند که عمدتا در مطالعات نشان داده اند که می توانند در کاهش وزن کمک کننده باشند. اما اگر فکر کنیم که هر روز، هر غذایی را که دوست داریم بخوریم و فعالیت بدنی نداشته باشیم، با این نگاه که دمنوش کاهش وزن خواهیم خورد و لاغر خواهیم ماند، قطعا یک تفکر اشتباه است.

خواص فوق العاده رازیانه برای خانم ها

خواص فوق العاده رازیانه برای خانم ها

برای ظاهر شدن نتایج درمانی نیاز است که مصرف رازیانه به مدت 40 روز به طور مداوم انجام گردد. رازیانه خواص هورمونی نیز دارد و برای بیش از 90 درصد خانم ها تجویز می شود. در ترکیبات آن استروژن بالایی یافت می شود . طبع گرم و خشکی دارد و در طب سنتی ایران از آن به عنوان گیاه ضد بلغم و صفرا نام برده می شود.

خواص سنبل الطیب و اثرات آن برروی قلب، مغز

خواص سنبل الطیب و اثرات آن برروی قلب، مغز

گیاه دارویی سنبل الطیب یا علف گربه با نام علمی والرینا اوفیسنانیس یک گیاه چند ساله است. و قسمت ریشه آن در طب سنتی و طب نوین مورد استفاده قرار می گیرد. ریشه این گیاه دارای ترکیباتی به نام والپوتریادها می باشد که باعث ایجاد خواص آرام بخشی در این گیاه می شوند .

بیماری های پروستات

بیماری های پروستات

گذشته از علائم مزاحمی که پروستات دارد، خطرناکترین و مهمترین عارضه ای که می تواند ایجاد کند، انسداد تدریجی در مسیر خروج ادرار از کلیه ها و از کار انداختن کلیه ها بوده، که این مسئله حتی می‌تواند منجر به نارسایی و و از کار افتادن دائمی کلیه ها گردد.

خواص فوق العاده گیاه بابونه

خواص فوق العاده گیاه بابونه

بابونه یک گیاه فوق العاده است. تقویت کننده مغز و اعصاب و قوای جنسی است . سلامت معده را برایتان به ارمغان می آورد و با نوشیدن آن خواب راحتی خواهید داشت. بابونه از زمان خیلی قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. دمنوش بابونه اعصاب را تقویت می کند و تقویت کننده مغز است.

خواص دارویی گیاه بومادران

خواص دارویی گیاه بومادران

گیاه بومادران برای ما ایرانیان دارای نامی آشنا است و از فرآورده های آن به صورت گسترده استفاده می کنیم. گیاهی است که به شکل خودرو در باغات، کف جنگل ها، کنار و حاشیه رودخانه ها به شکل خودرو رشد می کند. این گیاه چند ساله است و به آن به خاطر اینکه دارای برگهایی با بریدگی های کوچک زیادی می باشد، بومادران هزار برگ هم گفته می شود و دارای گلهای سفید با مرکز زرد رنگ می باشد.

15علت که شما لاغر مانده اید و چاق نمی شوید !

15علت که شما لاغر مانده اید و چاق نمی شوید !

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که تلاش می کنید وزن خود را کاهش دهید یا به بیان ساده می خواهید لاغر شوید، اما نباید فراموش کرد که افرادی زیادی هم هستند که تلاش می کنند که چاق شوند یا وزن بگیرند. بعضی از افراد به احتمال زیاد این سئوالات به ذهن شون خطور می کند که چرا هر چه می خوریم چاق نمی شویم؟

کاهش وزن با مواد غذایی چربی سوز عالی

کاهش وزن با مواد غذایی چربی سوز عالی

همیشه شنیدیم برای کاهش وزن و جلوگیری از آن، باید سبک زندگی را تغییر بدهیم. این یعنی باید غذاهای سالم تری بخوریم و به طور منظم فعالیت بدنی داشته باشیم.